10 пальцевий сліпий набір тексту — воркхак + тренер

Вчимося сліпому друку використовуючи програму gtypist

Вперед!
gnutypist on desktop

Прискорюємо розробку, друкуючи наосліп

Власне даний пост написаний позачергово і присвячений тренажеру сліпого набору gnutypist. Я в собі відчуваю потребу навчитись сліпому десятипальцевому набору, адже це всеж правило гарного тону і необхідний професійний навик, свого роду левел ап...

До цього спробував декілька тренажерів, але оскільки там акцент робився на словах і 10 пальцях, а не на сліпому наборі і відносному розташуванні клавіш - було складно. Попри неодноразові підходи все закінчувалось до вироблення стійкої звички. До початку роботи з даною прогою. Навіть 10 хвилин роботи в ній вже досить відчутно відбиваються на роботі з редакторами тексту. Зі слів автора він освоїв набір 10 пальцями за 1-2 тижні, займаючись по 30 хвилин в день і практикою в "бойових" робочих умовах.

Це виклик - тож неодмінно варто заробити і цю "ачівку". Продуктивність роботи розробника займає далеко не останнє місце, а напроти - одне з перших. Час це гроші, причому в нашій справі при погодинній оплаті це як ніде видно. Тож вважаймо на необхідність і підвищимо свій рівень!

Хоча прога не має звичного багатьом інтерфейсу з іконками та іншими штуками - все досить срово, "консольно" - нагадує добрі часи практики в досі:) АЛЕ - за своєю лаконічністю і корисністю дасть фору багатьом програмам з наворотами і просунутим GUI.

Рекомендую встановити і спробувати. На сайті доступні версії як для Лінукса так і під Віндовс. Поширюється безкоштовно ну і займає край мало місця. Щось нагадало метафору - "колючий удар рапірою" - буває і таке... Скачати програму і прочитати мануал

UPD Даний підхід в освоєнні сліпого набору 10 пальцями справді працює за порівняно короткий час вдалось показати гарні результати. Можливо твердження про те, що спочатку треба освоїти набір 10 пальцями, а вже потім не дивитись на клавіатуру є не зовсім коректним. Поясню. В сліпому наборі головне завчити чи краще сказати, засвоїти відносне розташування клавіш з прив'язкою до конкретних пальців при цьому вже на перших етапах ( та що там говорити - з першого ж заняття) ви будете друкувати комбінації букв і прості слова "всліпу" - і це дійсно легко! І тут видно і є різниця: десятипальцевий набір - то одне, а сліпий набір 10 пальцями - трохи інше. Причому перше є підмножиною другого. В першом акцент саме на роботі всіма пальцями, а методики і розкладки можуть бути різними, в другому - з самого початку акцент на сліпому наборі і причому всіма пальцями, починаючи з 10 клавіш і поступово додаючи сусідні.

UPD2 Після того як навчитеся друкувати наосліп (раджу разом з латиницею вивчати кирилицю ), навик можна розвивати і підтримувати цим чудовим онлайн тренажером. 10 хвилин - і знову до роботи, дуже допомагає.


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям