'Зен кодінг' та супутні воркхаки + чіти

Просто ульотна штука, яка дозволить вам дуже прискорити написання коду

Вперед!
zen coding with emmet

Вдосконалюємо навички розробки з зен-кодінгом

В продовження теми швидкого друку та набору тексту хочу сказати про одну дуже корисну практику для фронтендера-ніндзя, а саме про оптимізацію написання кода. Власне в своїй практиці я користуюсь редактором нотпад++ і плагіном емет. Це плагін для свого роду дзен написання коду в css та html.
Щоб не повторюватись в деталях і не винаходити велосипед - приведу статтю з хабра, більш ніж доступно описано і показано в скрінах. Прочитати можна ось тут.

Сама суть в тому, що написанням однієї строки ви зразу описуєте цілий блок включаючи відкриваючі і закриваючі теги, повторювані елементи і тд. Невеликий відступ для любителів шахмат та стратегічних ігор - такий способ кодінгу гарно розвиває продумування "ходів" та ієрархічної структури наперед.

Звісно перед тим як вільно оперувати даним методом, необхідно знати логіку і принцип написання скорочених кодів. Тут і з'являється чудовий чіт або мануал по скороченням емета, як то на сайті програми ттільки зверстаний в пдф для друку - я, наприклад, маю паперовий екземпляр, виручав не раз;) Хоча якщо чесно, скорочення інтуїтивні, так що якщо ви напишите po:a замість pos:a все одно отримаєте position: absolute
Скачати пдф чіт емет: html і css

В якості тематичного відео, як і говорив раніше прикладаю відео з Яндекс ШРІ на тему редакторів і редагування коду. Тему розкриває Ігор Новак, застосовуючи в процесі редактор vim, але принципи усюди однакові, дивимось:


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям