Система контролю версій - нова модель гілок

Розбираємося з цими всіма гілками, граємося з графічним інтерфейсом

Вперед!
модель розгалуження
Ефективна модель гілок

Ну що ж, починаємо!

Ну ось — настав той деь, коли можу нашкрябати трохи і сюди... Суботу присвятив вивченню меркуріал системи контролю версій. А все почалось з того, що мені підсунули статтю "Удачная модель ветвления Гит" і там був один показовий скрін, власне він і є в заголовці.

Так от — я тупо не в'їхав в нього! Може тому, що не мав таких проектів, яким потрібно було робити таку структуру, чи просто, плюнувши на почуття гідності, визнати себе ідіотом - тоді відповіді не знайшлось. Виклик прийнято. Читаємо статтю від "корки до корки". Ставимо ТортоісХг(TortoiseHg - так краще) і вперед. Папочки з айликам 1.тхт і ***.тхт, купа правок, відлиттів, стирання репозиторіїв і все знову і знову. Врешті решт після декількох чашок кави і 6-8 годин штурму вдалось дещо зробити. А, ще деталь — після роздруу схеми і поверненні її "вверх ногами" — прояснилось.

модель гілок в Меркуріал
Тренуємося в Меркуріалі

Створивши три гілки мастер, девелоп і реліз, а також гілки фіч з коротким терміном життя — награвся ними вволю. Результатом стало дещо наподобі цього. Але відчувалась якась гра в кубики. Живі проекти катувати не хотілось, тож взявся за напівживих — старий бложик присвячений архітектурі. Робився на вордпресі, допилювався неодноразово, що нове в рішеннях зустрічав і якщо було в тему — туди втулював. Останнім здобутком була сторінка стилів в архітектурі на основі таймлайну(такому накшталт фейсбучній стіні). Ну так от на ньому і вирішив експериментувати. От там вже і були конфлікти злиття, і дрібні фікси та інші радощі, але все проходило досить спокійно без відвідування "зони болю":)

Збавне спостереження: коли користуєшся консольними командами через беш, то якось уявляється просто назва гілки де зараз знаходишся і куди пішов коміт. Сама структура вцілому якось не тривожить "естетичні смаки". Мабуть тому мене попереджали: "Нафіг ано тєбє надо" — згадується картинка з косо покладеною плиткою і написом "Ад перфекціоніста"

Ну наостанок хочу сказати: "Нафіг воно вам треба", пратикуйте консольні команди або якщо юзаєте інфтерфейс не надійтесь, що буде прям як на картинці, все-таки це лише схема, в прозі граф виглядає дещо інакше і ви ризикуєте замість підняття скілу отримати +100 до роздратування і люті;) Всім впевненості, терпіння та наснаги — у вас все вийде.


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям