Пару слів про dash.generalassemb.ly - веб розробку

Проміжні результати та враження від виконання перших завдань

Вперед!

Курс Dash: html, css & js

Так от, це курс вивчення html і css з легкою приправою яваскріптом для новачків по методиці "хед фьост". Орієнтується весь процес саме на результат менше звертаючи увагу на структурованість знань. Великим плюсом є те, що людина не втратить мотивацію до кінця курсу, бо за кожен етап отримає "медальку" у вигляді сторінки з постійною адресою.

завдання - сайт візитка
Результат першого завдання

Перше завдання — створити власну сторінку з начебто формою для фідбеку через пошту, пару десятків кліків — і вуаля, маєш сторінку з приітанням. Причому спочатку робиш для "реального" замовника (сторінка візитівка для маркетолога Анни), а потім собі - можна модифікувати існуючу. Видно в тому і суть, що учень маючи розмите уявлення про розробку застосує саме набуті тут знання. В результаті маємо щось подібне: https://dash.generalassemb.ly/orlov/build-your-own-personal-website

завдання - головна блогу
Результат другого завдання

Друге завдання — створити тему для блогу "замовнику" поету-письменнику Джеку, якому вас порадила Анна — а що, так воно в рл і буває. Він в результаті задоволений, ви створюєте блог-тему собі. Змінюєте шрифти, колір, фон, розміри — оперуєте по ідеї тими засобами і знаннями, які набли в процесі першого і другого уроків. Там є шкала скілів(скіл - навичка), от їх і застосовуємо.
Резултатом другого етапу маємо приблизно щось таке: https://dash.generalassemb.ly/orlov/build-your-own-blog-theme

завдання - портфоліо
Результат третього завдання

Третім етапом іде створення бізнес сайту для однієї леді по імені Еша - у Джека і Анни такі ж гарнющі сторінки)) Ок, робимо. Потім, коли клієнт задоволений робимо собі бізнес тему. Але оскільки нам тут не в бізнес грати а тестити сервіс - чому б не зробити підсумок попередніх уроків? Готово. Результат видно на картинці вгорі, ні не платилін, а постер статті. Тут вже додається скірпт, що ховає опис по кліку. Ну для більшої наглядності, хоч то і виходило за рамки курсу — змінив курсор, як людині знати чи можна туди клікати чи ні, якщо курсор не змінний... Ось такий результат: https://dash.generalassemb.ly/orlov/build-your-own-business-website

Ви завжди можете повернутись до коду і поправити там щось... я не знаю який життєвий цикл, але принаймні поділитись посиланням для критики коду ви зможете. Цікаво, чому вони винесли поза урок підвали на сторінках з копірайтами чи авторством, це ж так в західному стилі, ну неважливо. Мені сподобалось. Легко, невимушено, швидко, за обідом — і ось результат. Але! Потім обов'язкові до вивчення більш структуровані джерела знань і курси, як то кодекадемі чи лернстріт. Там ви не почуєте сакральної для даного курс фрази: "немає часу пояснювати, просто зробіть так" "вам може і не зрозуміло чому так ,але ви все ж зробіть а потім стане трохи зрозуміліше" не вистачає слова "можливо".

Підсумуємо

Класний проект. Ні — його метою не є наплодити самовпевнених непрофесіоналів, що кинуться на фріланс чи ще куди, можуть бути і такі, його мета — не дати пропасти мотивації до навчання після перших кроків, бо будемо дивитись правді в вічі — ази вкрай марудні і не дають блискучого-різнокольорового видимого результату, а лише показують "суть".


Для бажаючих - вам — вам сюди, удачі;)

І ще одне — дууже великий плюс, що з самого першого уроку(брешу, з другого) мова йде про "мобайл фьост" розробку — зразу медіа запити і адаптація контенту для мобільних пристроїв, це величезний плюс!

UPD Не згадав про четверту вправу — створити робота на цсс і хтмл (жахливо виглядає така транскрипція, але аштеемель ще гірше) Так от там суть - робота з радіусами границь і позиціонуванням — класний урок, шкода що недописаний ще... розгляну, коли вийде апдейт курса)


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям