Використання gtypist + ru.typ під windows

Вирішуємо проблему з кракозябрами в російській версії програми

Вперед!
проблеми з кодуваннями і їх вирішення
Чіт по кодуванням

Віндовс, кирилиця та кодування

Оскільки сьогодні субота - день блогів , то напишу позачергово цей пост - про особливість кириличних уроків в тренажері джітайпіст і ще й під віндою . Взагалі прога працює під Юнікс так що там проблем з кодуваннями не виникає і з коробки можна юзати кириличний тренажер.

Але ми хочемо з Віндовс теж використовувати тренажер кириличний - а не тут-то було. При запуску як і описано в хелпі із зазначенням атрибута ru.typ у нас відразу ж викликає здивування "мозайка із символів" кракозябри , які з'явились коли програма спробувала використати файл з кодуванням КОІ8 .

У самому файлі ru.typ в коментах написано - використовуйте iconv - f KOI8 -R- t CP866 і буде вам щастя . Я , рідко використовую консоль (знаю , величезний мінус і намагаюся виправити ) тому для мене це не так вже й просто.

Вихід є - відразу в гуглі знаходимо за запитом KOI8-R у CP866 сайт і звідти стягаємо утиліту " перекодировщик xcode " . Через командну строку запускаємо з ключем - а , що по інструкції відповідає якраз потрібного варіанту: KOI8-R у CP866 . Отримуємо бажаний файлик і запустивши його з джітайпістом радіємо відсутності кракозябрів і відкриваємо нові горизонти швидкого друку!

Я іноді віддаю перевагу отримати "коробкове рішення" , тому готовий файл у потрібному кодуванні ви можете скачати тут: скачати ru_CP866.typ для windows gtypist

Так, наш варіант перекодування якраз самий верхній на постері до публікації.
Дуже раджу кожному пройти шлях перекодування самостійно - загартовує бойовий дух і мотивує поглиблювати знання ;) Удачі!

UPD Просто обновіть версію до 2.9.3 - до останньої і там все працюватиме "з коробки" без перекодувань і танців з бубном. Єдине чого ще ніяк не второпаю, якого ікса завжди рейтиг помилок більший мінімума при тому, що поміток помилки немає і швидкість вища норми, дивно...


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям