Перший тиждень систематизації знань по jQuery

Заповнюємо прогалини в знаннях цього чудового фреймворку

Вперед!
jQuery Codecademy
jQuery on Codecademy

Продовжуємо навчання, підводимо підсумки

І так, пройшов ще один тиждень, а значить час підвести підсумки. Признаюсь чесно, вільний час не всіх днів вийшло присвятити курсам по jQuery, але і не "танцював" - була верстка, багато верстки, а також викатування на прод. Проте в наступні дні все пішло хардкорно і продуктивно. Лірику в сторону..

Перше за що взявся, це за курс джейквері (прости б-г за такі трансліти) від знайомої нам кодекадемі.ком, власне ось і сам курс: codecademy.com/ru/tracks/jquery Галопом по європам, звісно, ні про які "бест практісес" не йдеться, але на даному етапі того і не треба. Як правильно казав мені старший колєга, розробник зі Львова, - спочатку вчи верстку, а потім далі. Так і є. Прочка роз'яснень базового синтаксису джиес, з якими ви і так певно стикались і вуаля, ви вже практично освоїли jQuery. Жарт. Але, як зауважує Антон Шевчук, 40% в роботі з цією бібліотекою, це пошук елементів в ДОМ. Ну з попередніх курсів нам знайомі вже веб основи, а умови наближені до бойових в хтмл академі, з версткою по джипег макетам, загартували бойовий дух і показали ціну марджинів і педінгів)) Тож проблем не виникає: знайти і вибрати цей елемент, слідувати порадам і зробити з ним те-то й те-то.

Тут вже варто записувати свої ідейки, на етапі марафону згодяться, реалізуєте досить файні штуки, а можливо щось переросте і в достойний сервіс, хтозна.

try.jquery.com
Уроки по jQuery від Codeschool

Далі я пройшов і вам пропоную кльовий безкоштовний курс від кодскул під назвою try.jquery.com. Він реально класний, ну якщо відкинути вступну анімацію в перших роликах, але і з нею норм. Гарно дуже і якісно змонтовані самі навчальні відео, в яких Грег Поллак душевно розповідає і разом з нами реалізовує той чи інший метод. А потім - наша черга в практичних завданнях.
Відмінна риса: в теоретичній частині розповідається про різні прийоми реалізації того чи іншого завдання, до кожного описуються плюси і мінуси і обираються так звані кращі методи - "бест практісес", якими і треба користуватись при виконанні завдань, а то тобі вкажуть на "моветон" твого коду;) Ча курсу - 3 години, відео ідуть від 2 до 5 хвилин, решта за вами.

Що робити далі, ми пройшли два таких непоганих курса, переварили отримані знання, посоромились деяких своїх старих і повсякденних практик, навіть встигли поправити дещо в древніх проектиках, хе-хе - а далі практика! Спочатку думав просто з голови придумувати завдання, але і на їх розробку піде час і задачі вийдуть суб'єктивної складності, входячи з вмінь.

jqexercise.droppages.com
Вправи по jQuery

Наша задача - "стрибнути вище голови", тобто знайти планку, яка вже встановлена і осягнути її.
Благо ми живем в час, коли ідея не те що приходить людям одночасно, а вже приходила сотні і тисячі разі і хтось розвинув її до повноцінного сервісу( записуйте свої ідеї, потім реалізуєте). Зустрічайте - вправи по jQuery - jqexercise.droppages.com На цей раз спасибі колезі з Японії - Така Окуніші. На сайті є посилання на автора, його блог і роботи. Ми вдячні йому за пророблену роботу.

Як видно з скріна (нічого там не видно!) на сайті є завдання трьох рівнів складності і мотиваційний напис слоган: Want to master jQuery?Just practice, practice, practice. When you finish all drills, you are the master. - безапеляційно! Повністю згоден, от і приступаємо до роботи.

Пройшовши вправи легкого рівня і деякі середнього рівня, зловив себе на відчутті неповноти знань, знов прогалина! І тут ще й вечір п'ятниці.. - вирішено було взятись за програму анкі, створити колоди по jQuery і прочитати докінця! гарну книжку від Антона Шевчука - "руководство по jQuery для начинающих". У нього на сайті є цілий розділ, присвячений вивченню jQuery anton.shevchuk.name/jquery а оповідь ведеться гарною доступною мовою, наче я сам пишу собі з майбутнього))

Ну тут наступила субота, день блогів і все таке, а значить треба відпочинок і підведення підсумків. Який план надалі? - ну прочитати руководство, книженцію від Орейлі з серії хедфьост, пройти всі вправи з jqexercise.droppages.com і створити колоди тестових питань по Джиквері в Анкі. Якщо і цього буде замало( а 16 годин кодінгу різного роду в день видно замало, лол...) то є ще сайти накшталт cssauthor.com/templates де в розділі фрібіс/темплейтс є купа макетів, які так і просять "зверстай мене, пліііз" - практика. Рецепт безсоння - верстай макет, а ні, погладь коте, а потім верстай макет;). Ну от такі справи на сьогодні, може ще доповню чого в наступній частині.

І не забуваємо, що все це робимо методом сліпого 10 пальцевого набору! Програми мають бути багатоцільовими, а діаграма Ганта покаже де і як саме


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям