Робочі моменти : препроцесори ЦСС

Думки вголос про знайомство з препроцесорами ЦСС і шаблонізаторами розмітки, роботу з Гітом

Вперед!

Рубрика нова — думки старі

Ось якраз і виникла сама собою така рубрика, різні робочі моменти, для яких окремі пости робити не потрібно, але згадати варто. Слово дайджест я побоюся тут вживати, недуже звучить якось, ну що ж, вперед.

Хотів би зафіксувати момент, коли з'явилась потреба перейти на препроцесори цсс (ну і паралельно освоїти хамл). Я не підтримую холіварів на тему що краще, для мене це інструмент, фактично один і той же інструмент, скажімо гайковий ключ, але від різних виробників і з різними модифікаціями.
І так препроцесори.

Читав про них досить давно, але явної необхідності не було, просто притримувався правил хорошого тону, ну і власне такого кодстайлу. В кінці кінців цсс-лінт з радістю вкаже на вузькі моменти в коді.
Але настав момент і просто інтуітивно з'явилось відчуття, що можна над проектом можна працювати швидше і продуктивніше, якщо додати трохи динамічності в код цсс. Першим підходом став лесс - LESS. Серйозно, завдяки можливості працювати на клієнті і "живій" компіляції, а також зворотній сумісності з нативним цсс включитись в процес написання на ньому - як клацнути пальцями - хоп і все! Кому цікаво — переклад статті про ЛЕСС з тутс+ на хабрі.

Далі був опробуваний Сасс и Сцсс. Спочатку другий, так як сумісність а потім заради інтересу перший. Чистота і свобода від дужок і крапок з комою в обмін на дотримання відступів. Я використовую Коалу, так що вона при живій компіляції повідомляла про наявність помилок. А ось скопіювати шматок коду з нету, типу для тестів або костиль який навряд вийде, дужки і відступи можуть не збігатися і тоді чекайте помилок. Сасс залишу на випадок роботи з Рубі.

Коментар з майбутнього , через рік — 2014-12-10;)
В Рубі втягнувся майже непомітно — статичні генератори Джекілл і Мідлман, робота з гемами та інше. І я на повну зацінив принадність синтаксичного цукру і препроцесорів. Шаблонізатор для розмітки, Сасс для таблиць стилів, Кофі для яваскріпт. І це все крутиться Грантом (іноді Галпом) — просто кайф.

А ось ще, в Лесі міксин підмішати можна просто додавши крапку перед ім'ям міксина, як клас, а ось Сцсс і Сасс - для написання і включення зайве слово, @mixin і @include відповідно. Незвично, але не критично.

Варто відзначити, що тут до купи були встановлені і протестовані пару утиліт для "живої" розробки http://sass-lang.com/install, я юзав коалу, ліврелоад та препрос, згодом зроблю огляд(в меморіз). Знову ж таки, нічого особливого і страшного тут немає (брехня, коли я тільки починав розбиратись з чистим цсс і прочитав про препроцесори вони здались мені китайською грамотою), усюди "знайомі обличчя". Друканув на всяк випадок ось цей чіт по Сасс

Я на Гітхабі
Пізнаємо потихеньку світлу сторону сили

Познайомився з хамло і Джейд, оцінив читсоту коду, але деколи не вистачає милого серцю Зенкодінга з Еммет. Хоча на деяких проектах думаю почну застосовувати, подобається те, як дисциплінує розробку змушуючи дотримуватися чистоти і код стайлу.
Єдине застереження або скоріше спостереження: не використовуйте препроцесор заради препроцесора, бо це "модно" чи ще чогось, пам'ятайте що це лише інструмент, засіб для спрощення виконання завдання. Принцип лікарів "не нашкодь" тут ніби натякає ))

Як же тут обійтися без цього милого восьмикота..
Дещо про Гіт. Перевів нещодавно один проект з меркуріала в Гіт, все робив ручками. Деплоїться все за допомогою того ж Гіта, зі встановленим модулем Гіт фтп, при самому деплої ігноруються лес і сцсс файли вихідного коду, а також службові папки і макети. https://github.com/git-ftp/git-ftp установка проста, і зручність на рівні. Наступним кроком буде деплой за допомогою Гранта або Галпа, хехе))


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям