Вивчення Git — підсумок!

Підведу підсумок мого вивчення систем контролю версій, зокрема Гіт

Вперед!

З чого все починалося

Всім привіт. В попередньому пості я писав про початок вивчення системи контролю версій Git або в моєму випадку "довивчення", так сказать. Ну пгодьтесь, знати пару основних команд і використовувати їх - непрофесійно, хочеться дізнатись якихось воркхаків, всіляких тонкощів, адже це і є ознака професіонала)) Скзано - зроблено. Вступ був у попередньому пості.

Курс від Кодскул пройщовся дійсно швидко і нового, а особливо тонкощів там розглянуто не було. Що ви хочете? - Це безкоштовний курс, точніше перша його половина, далі - за гроші. Ну і ладно, з нас вистачить і цього, я думаю непоганий старт. Підручник по гіт хоч і класний ( я серйозно), але між ним і курсом чогось не вистачало... Тут я віднайшов наступні два ресурси.
Перший -"Простий гайд по Гіт без ***на"авт. - класний лендінг, пролиставший який, ти прямо таки "купишся" на Гіт).
Другий - GIT IMMERSION - просто богемна штука, покроковий гайд по гіт від скачування і інсталу - аж до, до просвітлення і нірвани.. напевно. Це наче той підручник про гіт, та зробити дещо інтерактивніший, отримаємо гіт імершн.

Проходиться досить швидко, і саме проходиться, адже паралельно з читанням ви орудуєте прям в ГітБеш (GitBash) з файликами, комітами, ревертами, бранчами, мерджами, пулами і пушами. А головне те, що автор роблячи те саме приводить приклади результатів, що виходить після тих чи інших маніпуляцій. Для таких "перфекціоністів", що сумніваються, як я наприклад - те що треба, працюю і знаю що роблю як слід, а не чорті що))

Пройшовши цей курс і тоді прочитавши книгу Pro Git book - ви з впевненістю можете сказати прямо собі у вічі - я знаю Гіт*
ЗЗірочка тому, що не всі тонкощі знаєте, по причині малої практики, але, стоп, практикуйтесь і все буде круто - станете гіт-ніндзя!

А що далі?

Щоб краще освоїти і наглядно побачити всі красоти "бранчування" (розгалуження?), злиття, ресета і видалення, відношення і зв'язкі між гілками раджу попрактикуватись в цьому інструменті - це гіт тренажер від гуру гіта Сергія Сергієва (Сергей Сергеев) ака @gurugray. Крім того, почитайте його блог присвячений гіту(ссилка в його твітер аку), а також прогляньте його відео з Яндекс ШРІ - якраз там юзається тренажер.

До речі тут раджу скачати шпаргалки або чіти по командам Гіт - на перший час згодиться. І ще одне - там в Гіт Імершн хо вони і другим уроком радять вам скачати офлайн версію всіх їхніх уроків, я також нагадаю - скачайте собі оффлайн версію, це дуже зручно.

Ну от на цьому і все, наче.. можливо доповню апдейтом цей пост, як щось знайду, а так - дякую за увагу.


Поділитись в соцмережах

Сподобався пост? — розкажіть про нього своїм друзям